COLORS OF FACADES OF TALL-RIGHT BUILDINGS EDUCATIONAL INSTITUTIONS AND ITS INFLUENCE FOR THE FORMATION OF THE ENVIRONMENT
DOI:
https://doi.org/10.31649/2311-1429-2023-1-115-120Keywords:
facade,, environment,, colors,, architecture,, formationAbstract
Стаття присвячена дослідженню важливості колористики фасадів будівель вищих навчальних закладів та її впливу на формування сприятливого середовища. Вона аналізує роль кольору в архітектурі та психологічні аспекти, пов'язані з використанням різних кольорів на фасадах. Дослідження показує, що правильне використання колористики може створювати сприятливу атмосферу для навчання, сприяти творчому мисленню та покращувати настрій студентів та викладачів. В статті представлені висновки, експериментальні дані та рекомендації щодо використання колористики для створення приємного та стимулюючого середовища в університетських будівлях, головних корпусах навчальних закладів, а також будівлях території кампусів.
Фактично колір у вирішенні фасадного вигляду витупає як фактор покращення або руйнування цілісності та естетики середовища. Правильне використання фактору кольору може призвести до позитивних ефектів – пом’якшення помилок у організації урбаністичного середовища, виділення окремих ансамблів і споруд, покращення психологічного комфорту, навіть зростання загального культурного рівня. Але для цього необхідне проведення досліджень сприйняття кольору у рамках системи чинників комфорту, як з точки зору психології сприйняття, так і архітектурної практики та формування загального середовища.
References
Черкесова І.Г. Кольорознавство. Колір у декоративно- прикладному мистецтві й дизайні: навчальний посібник / І. Г. Черкесова. - Миколаїв: Вид-во "Іліон", 2008. - 156 с.4.
Лисюк І.А., Вплив кольору на сприйняття архітектурного середовища. Київ: Національний авіаційний університет,2009. – С. 145-151.
Червоний корпус університету Шевченка. [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://ukrreporter.com.ua/suspilstvo/chervonyj-korpus-universytetu-shevchenka-stav-bilym-ale-nenadovgo.html Дата звернення: травень, 21, 2023.
Ковальов Ю.М., Башта Е.Т.,Джурик Е.В., Шевель Л.В. Динамическое жилище – концепция жилища будущего // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. Спецвипуск. Доповіді третьої Кримської науково-практ. конф. «Геометричне та комп’ютерне моделювання: енергозбереження, екологія, дизайн», 2006.-№ 4(30).-С.280-284
Ковальов Ю.М., Товбич В.В., Панько О.М. Система оцінювання якості житла: приклад практичного застосування //Технічна естетика і дизайн.-Вип.5.-с.116-124
Ковальов Ю.М. Хвильова модель С-простору: сучасний стан і перспективи, ст. Геометричне та комп’ютерне моделювання, 2007.-Вип.19.- С.57-83 8.
Downloads
-
pdf (Українська)
Downloads: 0