АНАЛІЗ ДБН Б.2.2–12:2018 «ПЛАНУВАННЯ І ЗАБУДОВА ТЕРИТОРІЙ» НА ПРЕДМЕТ ЗБІЛЬШЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАБУДОВИ ЦЕНТРАЛЬНИХ ЧАСТИН ВЕЛИКИХ МІСТ

Автор(и)

  • Віталій Вікторович Швець Вінницький національний технічний університет https://orcid.org/0000-0002-2748-3685
  • Олена Володимирівна Підгорна Вінницький національний технічний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/2311-1429-2018-2-129-133

Ключові слова:

ефективність забудови, щільність, аналіз ДБН Б.2.2–12:2018

Анотація

Наведені основні проблеми пов’язані з тісною забудовою міста, нераціональним просторовим розвитком та неефективним використанням земельних ресурсі, в тому числі і вільних від забудови територій. Показано вплив сучасного принципу забудови на розвиток міської та транспортної інфраструктури міста. Запро-поновані способи вирішення даних проблем, які базуються на розробці альтернативних методів розширення ефективної площі центральної частини міста та дотримання рекомендацій нормативних документів. Запропоновано перехід від горизонтального до вертикального зонування міського простору, яке здатне забезпечити формування комфортного житлового, культурно-розважального та виробничого середовища. Охарактеризовано сутність містобудівної діяльності архітекторів міста та необхідний напрямок руху для подальшого розвитку. Описані фундаментальні принципи правової науки з точки зору охорони навколишнього середовища як основа для розробки майбутньої програми розвитку міського середовища.

Запропоновано створення схеми управління міськими територіями з розробкою основних параметрів для обґрунтування ефективного землекористування та врахування існуючого стану міста для максимального збереження історико-культурного та природного середовища. Проведено аналіз ДБН Б.2.2–12:2018 «Планування і забудова територій» з метою виявлення способів збільшення ефективності існуючої забудови та організації просторового розвитку забудованих територій та міського середовища в цілому. Висвітлені основні пункти з ДБН Б.2.2–12:2018, які прямо стимулюють проектувальників та забудовників до ефективного та щільного використання території міста. Наведенні основні вимоги при ущільнені міського простору та норми щодо будівництва різноманітних видів прибудов. Обрано і структуризовано найважливіші рекомендації щодо раціональної забудови відповідних територій міського середовища, залежно від призначення. Визначені основні напрямки вдосконалення території та методології управління земельними ресурсами у містах.

Біографії авторів

Віталій Вікторович Швець, Вінницький національний технічний університет

к.т.н., доцент, доцент кафедри будівництва, міського господарства і архітектури

Олена Володимирівна Підгорна, Вінницький національний технічний університет

студентка

Посилання

Novakovsʹka I. O. Efektyvnistʹ vykorystannya zemelʹ mist / Novakovsʹka I.O., Ilʹyushchenko YE.I., Natsionalʹnyy aviatsiynyy universytet.

Andreytsev V I. Pravovyy rezhym zemli yak osnovnoho natsionalʹnoho bahat•stva (komentar do ch. 1 st. 1 Zemelʹnoho kodeksu Ukrayiny) // Zakonodavstvo Ukrayiny : Naukovo-praktychni komentari. – 2002. – № 4.

Planuvannya i zabudova terytoriy: DBN B.2.2-12:2018 – [Chynnyy vid 2018-09-01]. – K.: Minrehion Ukrayiny, 2018. – 179 s. – (Derzhavni budivelʹni normy Ukrayiny).

DBN V.2.2-4-2018 “Budynky ta sporudy. Zaklady doshkilʹnoyi osvity”.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 12

Опубліковано

2019-02-26

Як цитувати

[1]
В. В. Швець і О. В. Підгорна, «АНАЛІЗ ДБН Б.2.2–12:2018 ‘ПЛАНУВАННЯ І ЗАБУДОВА ТЕРИТОРІЙ’ НА ПРЕДМЕТ ЗБІЛЬШЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАБУДОВИ ЦЕНТРАЛЬНИХ ЧАСТИН ВЕЛИКИХ МІСТ», СучТехнБудів, вип. 25, вип. 2, с. 129–133, Лют 2019.

Номер

Розділ

МІСЬКЕ БУДІВНИЦТВО ТА АРХІТЕКТУРА

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>