ІНТЕГРАЦІІЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ В СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ

Автор(и)

  • В’ячеслав Васильович Джеджула Вінницький національний технічний університет https://orcid.org/0000-0002-2740-0771

DOI:

https://doi.org/10.31649/2311-1429-2024-1-134-138

Анотація

За умов втрат генеруючих потужностей та енергетичної кризи в цілому значну увагу необхідно приділити альтернативним джерелам енергопостачання для опалення і електропостачання будівель і споруд. Характерним прикладом є приватні домогосподарства які використовують традиційні палива і електричну енергію для опалення і теплопостачання. Також як приклад можна розглядати офісні та адміністративні будівлі, які підключені до центрального теплопостачання і їх власники шукають шляхи диверсифікації теплопостачання. В останні роки набуло широкого поширення виробництво електричної енергії за допомогою сонячних фотомодулей. Але безпосереднє використання виробленої енергії на теплопостачання є не ефективним і потребує комплексних рішень з максимальною автономністю і енергоефективністю. Таким рішенням може буди комплексне використання сонячних батарей і теплових насосів.

У статті розглянуто на прикладі офісної будівлі результати натурних замірів виробництва та споживання електричної енергії від сонячних батарей, запропоновано комплексне рішення з заміни традиційного теплопостачання від районної котельні на систему, що складається з теплового насосу і сонячної батареї, розраховано за даними вимірювань необхідні площі сонячних батарей та визначено ефективність заміщення традиційних джерел енергії альтернативними.

Біографія автора

В’ячеслав Васильович Джеджула , Вінницький національний технічний університет

доктор економічних наук, професор, енергоаудитор, сертифікований інженер проектувальник, кафедра Будівництва, міського господарства та архітектури

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 0

Опубліковано

2024-08-09

Як цитувати

[1]
В. В. . Джеджула, «ІНТЕГРАЦІІЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ В СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ», СучТехнБудів, вип. 36, вип. 1, с. 134–138, Сер 2024.

Номер

Розділ

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В БУДІВНИЦТВІ

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають