РОБОТА БУРОНАБИВНИХ ПАЛЬ З РОЗШИРЕНОЮ ПЯТОЮ В НАБУХАЮЧИХ ГРУНТАХ ЗА ЧИСЛОВИМ МЕТОДОМ ГРАНИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Автор(и)

  • Алла Серафимівна Моргун Вінницький національний технічний університет https://orcid.org/0000-0002-4701-339X
  • Тянь Чженфен Парибське відділення інженерії Цзюцюань

DOI:

https://doi.org/10.31649/2311-1429-2022-1-38-42

Ключові слова:

метод граничних елементів, напружено деформований стан, буро набивна паля

Анотація

Тема присвячена актуальній проблемі фундаментобудування та механіки ґрунтів – пружно-пластичному моделюванню сумісної роботи системи «ґрунтова основа – буро набивна паля» з метою визначення несучої спроможності фундаменту для забезпечення стійкості і малопросадковість споруди, тим самим уникнути її можливого нерівномірного просідання чи руйнування. Для цього необхідно забезпечити прогнозування і числову реалізацію розрахунків пальової фундаментної конструкції.

В роботі з позицій механіки дисперсного пружно-пластичного середовища викладено уявлення про особливості поведінки під навантаженням буро набивної палі з розширеною п’ятою в глинистих набухаючи ґрунтах. При проведенні розрахунків враховано основний зміст теорії пружно-пластичних процесів – залежність напружено-деформованого стану від історії навантаження. Основним розрахунковим рівнянням моделі роботи ґрунту є інтегральне рівняння, отримане К. Бреббія [1].

В залежності від властивостей ґрунту і діючих напружень осадка споруди здійснюється в результаті ущільнення чи витискування ґрунту з під фундаменту. В тому і другому випадку явище осідання обумовлено течією ґрунту, тому природно, що на перший план розв’язку статичних задач фундаментобудування виступає умова, чи рівняння, що визначають границю між твердим і текучим станом грунту в залежності від напружень.

Прикладання числового МГЕ до розв’язку нелінійної задачі геомеханіки обґрунтовано теоретичними викладками, підкріплено та проілюстровано даними числового розрахунку

Біографії авторів

Алла Серафимівна Моргун, Вінницький національний технічний університет

д.т.н., проф., каф. БМГА

Тянь Чженфен, Парибське відділення інженерії Цзюцюань

доцент

Посилання

Brebbiya K, Telles ZH, Vroubel L. Metody granichnikh elementov. Moskva: Mir, 1987.

Boyko I.P. Teoreticheskiye osnovy proyektirovaniya svaynykh fundamentov na uprugoplasticheskom osnovanii./ I.P. Boyko. Sb. KISI. «Osnovaniya i fundamenty». – 1985. - №18, S. 11-18.

Morgun A.S. Teoríya plastichnoí̈ techíí̈ v mekhanítsí g̀runtív./ A.S. Morgun – Vínnitsya, VNTU. – 2013 – 108s.

Boyko N.V. Issledovaniye raboty nabivnikh svay s ushirennoy pyatoy v glinistykh nabukhayushchikh gruntakh. M.: Stroyizdat. OFMG № 1, 1972, S.21-23.

Nikolayevskiy V. N. Sovremennyye problemy mekhaniki gruntov // Opredelyayushchiye zakony mekhaniki gruntov / V.N. Nikolayevskiy – M.: Stroyizdat. 1975 g. – S. 210-227.

A.A. Illyushin. Plastichnost'.M.: Gostekhizdat. 1947.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 0

Опубліковано

2022-06-28

Як цитувати

[1]
А. С. Моргун і Т. Чженфен, «РОБОТА БУРОНАБИВНИХ ПАЛЬ З РОЗШИРЕНОЮ ПЯТОЮ В НАБУХАЮЧИХ ГРУНТАХ ЗА ЧИСЛОВИМ МЕТОДОМ ГРАНИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ», СучТехнБудів, вип. 32, вип. 1, с. 38–42, Чер 2022.

Номер

Розділ

МЕХАНІКА ҐРУНТІВ ТА ФУНДАМЕНТИ

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>