ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЦИЛІНДРИЧНИХ НЕСУЧИХ ЕЛЕМЕНТІВ ОПОР БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД

Автор(и)

  • Олена Василівна Синьковська Харківський національний автомобільно-дорожній університет
  • Андрій Васильович Ігнатенко Харківський національний автомобільно-дорожній університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/2311-1429-2022-1-49-54

Ключові слова:

планування експерименту, обойма, бетон, деформації, циклічність, ексцентриситет

Анотація

Запропоновано нову конструкцію циліндричних несучих елементів опор будівель та споруд, що є альтернативною сталебетонним та конструкціям з використанням різноманітних варіантів непрямого армування. Обойма представленого до розгляду нового конструктивну виконана з просіченого листа, що виготовлений по безвідходній технологій шляхом просікання та витягуванням суцільного сталевого листа.

Для визначення максимальної кількості переваг та недоліків представленого типу сталебетонних елементів з сітчастою обоймою, найбільш ефективним є проведення всебічних експериментальних досліджень, як саме запропонованого конструктивну, так і вже відомих та досить широко досліджених сталебетонних конструктивів з суцільною сталевою обоймою. Саме тому, враховуючи трудозатратність, матеріалоємність та вартість таких експериментальних досліджень вважаємо роботу по плануванню експериментальних досліджень, своєчасною та актуальною. В даній роботі при плануванні експерименту враховувались задачі майбутніх досліджень, які полягали у виборі оптимального для роботи конструкції способу передачі навантаження на сталебетонний елемент та у визначенні ступеню впливу таких факторів, як циклічність, ексцентриситет, тип обойми, товщина та діаметр обойми, міцность бетону на несучу здатність та деформативність сталебетонних конструктивів.

Так для отримання максимально достовірних дослідних даних з мінімальними економічними та часовими затратами, шляхом введення параметрів оптимізації, якими є несуча здатність та деформативність, та параметром обмеження – руйнування, був проведений розрахунок оптимізації експерименту, через планування мінімальної кількості досліджень та умов їх проведення, що є необхідні та достатні для вирішення поставленої задачі з необхідною точністю.

Біографії авторів

Олена Василівна Синьковська, Харківський національний автомобільно-дорожній університет

кандидат технічних наук, доцент кафедри мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. Російського

Андрій Васильович Ігнатенко, Харківський національний автомобільно-дорожній університет

кандидат технічних наук, доцент кафедри мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. Російського

Посилання

Krishan A. L. Trubobetonnyie kolonnyi dlya mnogoetazhnyih zdaniy . Stroitelnaya mehanika inzhenernyih konstruktsiy i sooruzheniy. 2008. №4. S.75-80.

Tsay Shaohuay Noveyshiy opyit primeneniya trubobetona v KNR. Beton i zhelezobeton. 2001. №3. S.20-24.

Sinkovska O., Ignatenko A. Peculiarities of carrying capacity evaluations of cylindrical CFST columns with new type casing. Matec web of Conferences. 116 02031. 2017.

Sinkovskaya E.V. Opora mosta oblegchennogo tipa. Naukoviy vIsnik budIvnitstva. HarkIv: HDTBA. 2012. № 68. S. 96 – 100.

Sinkovskaya E.V. Primenenie novyih tipov armirovaniya v mostovyih oporah. Problemi rozvitku mіskogo seredovischa: Nauk.-tehn. zbIrnik: tezisi dokl. KiYiv: NAU, 2011. Vip.5-6. S.328-329.

Shmukler B.C. Klimov Yu.A., Buryak N.P. Karkasnyie sistemyi oblegchennogo tipa. Harkov: Zolotyie stranitsyi. 2008. 336s.

Adler Yu.P., Markova E.V., Granovskiy Yu.V. Planirovanie eksperimenta pri poiske optimalnyih usloviy. Moskva: «Nauka». 1976. 279s.

Matematicheskaya teoriya planirovaniya eksperimenta / [pod. red S.M. Ermakova]. Moskva: Nauka. Glavnaya redaktsiya fiziko-matematicheskoy literaturyi. 1983. 392s.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 0

Опубліковано

2022-06-28

Як цитувати

[1]
О. В. Синьковська і А. В. Ігнатенко, «ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЦИЛІНДРИЧНИХ НЕСУЧИХ ЕЛЕМЕНТІВ ОПОР БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД», СучТехнБудів, вип. 32, вип. 1, с. 49–54, Чер 2022.

Номер

Розділ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ БУДІВЕЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.