ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ МІСТА ВІННИЦЯ ЗАКЛАДАМИ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ВІДПОВІДНО ДО ТЕНДЕНЦІЙ ЙОГО ЗАБУДОВИ
DOI:
https://doi.org/10.31649/2311-1429-2021-2-60-66Ключові слова:
шкільна інфраструктура, територія обслуговування, радіус доступностіАнотація
Виховання і освіта підростаючих поколінь – одна з найбільш головних функцій людського суспільства, від чого повністю залежить майбутнє нашої планети. Для вирішення цих життєво необхідних завдань постійно відтворюється грандіозна армія професійних вчителів і педагогів, покликаних реалізувати право кожної людини на навчання та освіту, що відповідає його здібностям і можливостям.
Іншою стороною процесу суспільного виховання і навчання поколінь є створення цілісної системи будівель навчально-виховного призначення –матеріально-технічної бази освіти – яка постійно потребує вдосконалення, розширення та реконструкції через періодичні зміни вимог суспільства до навчання й виховання дітей і підлітків.
Загально відомо, що приблизно кожні 5 років в нашій країні оновлюється арсенал проектних рішень шкільних будівель, удосконалюється їх функціонально-планувальна організація, чуйно реагуючи на досягнення науково-технічного прогресу та зміни соціально-демографічної структури суспільства.
Тому шкільне будівництво незмінно перебуває в полі зору соціальної, педагогічної, гігієнічної, демографічної і зрозуміло, архітектурно-містобудівної наук.
Школа – це не просто загальноосвітній заклад, у якому навчаються діти. Це місце пізнання, відпочинку та становлення водночас. Тому під цим поняттям ми повинні розуміти місце знаходження учнів, яке здатне забезпечити їх відповідною освітою, розвагами та навичками. Школа і прилегла територія об’єднані в функціональну систему, яка направлена на забезпечення повноцінного навчального процесу.
В статті розглянуто типи шкіл і класів в залежності від демографічної ситуації в місті. На прикладі міста Вінниці нведено території обслуговування шкіл, радіуси доступності до школи з різних районів обслуговування. Проаналізовано наповненність класів та навантажння на шкільну інфраструктуру у різних районах міста.
Посилання
Stratehiya rozvytku Vinnytsʹkoyi misʹkoyi terytorialʹnoyi hromady do 2030 roku [Elektronnyy resurs]. Rezhym dostupu: https://www.vmr.gov.ua/stratehiia
Levytsʹka KH.I. Doslidzhennya zabezpechenosti mista Vinnytsya zakladamy shkilʹnoyi osvity vidpovidno do tendentsiy yoho zabudovy Za materialamy mahistersʹkoyi roboty opublikovano tezu dopovidi na XLVIKH Naukovo-tekhnichniy konferentsiyi fakulʹtetu budivnytstva, teploenerhetyky ta hazopostachannya VNTU, m. Vinnytsya, 13-15 bereznya 2020 r.
DSanPiN 5.5.2.008-01. Derzhavni sanitarni pravyla i normy vlashtuvannya, utrymannya zahalʹnoosvitnikh navchalʹnykh zakladiv. [Chynni vid 05.06.2001]
Planuvannya i zabudova misʹkykh i silʹsʹkykh poselenʹ DBN B.2.2-12:2018 [Chynnyy vid 1.09.2018] – Derzhbud Ukrayiny, Kyyiv, 2018. – 132 s.
Budynky i sporudy. Zaklady osvity DBN V.2.2-3:2018 . [Chynnyy vid 1 veresnya 2018 roku] – Ukrayinsʹkyy zonalʹnyy naukovo-doslidnyy i proektnyy instytut po tsyvilʹnomu budivnytstvu (KYYIVZNDIEP), Kyyiv, 2018. — 63 s.
Myasnykov, V., Voskresenskaya, N. Sravnyvatʹ, yzuchatʹ, krytychesky otsenyvatʹ. Ob opyte reformyrovanyya obrazovanyya v razvytykh zarubezhnykh stranakh y perspektyvakh eho yspolʹzovanyya v praktyke modernyzatsyy rossyyskoho obrazovanyya [Élektronnyy resurs] / V.Myasnykov, N.Voskresenskaya // Zhurnal "Uchytelʹ". - 2005. -SH2{ mart-aprelʹ).
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 0
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.