АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ ВІДПОЧИНКУ І ТУРИЗМУ

Автор(и)

  • Лілія Василівна Кучеренко Одеська державна академія будівництва і архітектури https://orcid.org/0000-0003-0348-3610
  • Ігор Миколайович Бабій Одеська державна академія будівництва і архітектури https://orcid.org/0000-0001-8650-1751
  • Катерина Вікторівна Бойко Вінницький національний технічний університет https://orcid.org/0000-0003-3569-2070

DOI:

https://doi.org/10.31649/2311-1429-2019-1-103-108

Ключові слова:

природні рекреаційні ресурси, рекреаційно-оздоровчий комплекс, розвиток туризму Вінницької області

Анотація

Визначено основні передумови оцінки ефективності відтворення природних рекреаційних та архітектурних ресурсів Вінницької області. Розроблено комплексний підхід до науково-обґрунтованого підходу до дослідження та проектування рекреаційно-оздоровчих комплексів в історично цінних місцях з особливими природними умовами.

Швидкий розвиток умов життя населення призвело до потреби покращення кількісних та якісних характеристик природних ресурсів, що в свою чергу призвело до зростання попиту на рекреаційний продукт. В теперішній час туризм являється важливим фактором економічного, соціального і культурного розвитку області та країни в цілому. Це формує потребу в системному підході до розробки стратегії його розвитку та системній оцінці рекреаційного природокористування. Тому у статті висвітлено рекреаційний потенціал Вінницької області, висвітлено основні аспекти розвитку на соціальному, культурному та економічному рівні.

Важливо зазначити, шо у вітчизняній та зарубіжній літературі значну увагу приділяли використання рекреаційного потенціалу, розвитку зеленого туризму, покращення якості обслуговування та організації роботи. Значний теоретичний і методологічний внесок у висвітлення даної теми зробили О. Бейдика, о. Гулич, Н. Комарової, М. Реймерса, К. Сочки, І. Школи  та ін.

Враховуючи значний внесок вчених у висвітлення головних питань рекреаційного потенціалу, залишилося багато невирішених питання, які потребують більш глибокого дослідження та висвітлення головних проблем економічного та соціального використання рекреаційних ресурсів досліджуваної території.

Результати дослідження показані у таблиці порівняння рекреаційно-туристичного потенціалу Вінницької області. Врахувавши усі аспекти та особливості проектування та розвитку  рекреаційно-оздоровчого комплексу на прибережній території було сформовано основні принципи архітектурно-просторової організації об’єктів відпочинку і туризму.

Біографії авторів

Лілія Василівна Кучеренко, Одеська державна академія будівництва і архітектури

к.т.н., доцент кафедри будівництва, міського господарства та архітектури

Ігор Миколайович Бабій, Одеська державна академія будівництва і архітектури

к.т.н, доцент кафедри технології будівельного виробництва

Катерина Вікторівна Бойко, Вінницький національний технічний університет

студентка групи БМ-18м, факультет будівництва, теплоенергетики та газопостачання

Посилання

R.I. Magiyovich, A.V. Pilip'yak, i A.A, Shkribinets', Razvitiye turistsko-rekreatsionnogo kompleksa v zapadnom regione: Nauchnyy vestnik NLTU Ukrainy, 2008 - №18.7. - S.164-169.

O.M.Andropov, Sostoyaniye rekreatsionnogo kompleksa Ukrainy., 2005 - №24.

N.Z. Kudasheva, Rol' Turistsko-rekreatsionnogo potentsiala v sotsial'no-ekonomicheskom razvitii regiona. Aktual'nyye voprosy ekonomicheskikh nauk. - 2015. - №7. - S.99-102.

R.I. Mahiyovych, O.V. Pylyp"yak, y O.O, Shkribynets', Rozvytok turystychno-rekreatsiynoho kompleksu v zakhidnomu rehioni: Naukovyy visnyk NLTU Ukrayiny, 2008 - №18.7. - S.164-169.

O.M.Andropov, Stan rekreatsiynoho kompleksu Ukrayiny., 2005 - №24.

N.Z. Kudasheva, Rol "turistsko-rekreatsionnogo potentsiala v sotsial'no-ekonomicheskom razvitii regiona. Aktual'nyye voprosy ekonomicheskikh nauk. - 2015. - №7. - S.99-102.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 33

Опубліковано

2019-08-12

Як цитувати

[1]
Л. В. Кучеренко, І. М. Бабій, і К. В. Бойко, «АРХІТЕКТУРНО-ПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ ВІДПОЧИНКУ І ТУРИЗМУ», СучТехнБудів, вип. 26, вип. 1, с. 103–108, Сер 2019.

Номер

Розділ

МІСЬКЕ БУДІВНИЦТВО ТА АРХІТЕКТУРА

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають