ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТУ З ДОСЛІДЖЕННЯ ЧИННИКІВ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ТЕРМІЧНИЙ ОПІР ОГОРОДЖУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ЇХ ТЕРМОМОДЕРНІЗАЦІЇ

Автор(и)

  • Георгій Сергійович Ратушняк Вінницький національний технічний університет https://orcid.org/0000-0001-9656-5150
  • Оксана Юріївна Горюн Вінницький національний технічний університет https://orcid.org/0000-0002-3624-2293

DOI:

https://doi.org/10.31649/2311-1429-2019-1-66-70

Ключові слова:

двофакторний експеримент, термічний опір, вузли примикання

Анотація

На сьогодні, за відсутності достатньої кількості палива, зменшення енергетичного споживання у житловому секторі важливе для України. Це не тільки дозволить економити ресурси, що витрачаються на опалення житлових будинків, а й  дозволить знизити шкідливий вплив на навколишнє середовище. Сучасний шлях України в напрямку енергозбереження підвищує вимоги до теплозахисних конструкцій, підвищивши значення термічного опору. Тому необхідно їх вдосконалювати. Важливо звернути увагу на вузли примикання огороджувальних конструкцій будівлі, так як там виникають так званні "містки холоду". Дослідження показали, що крізь такі місця втрачається до 30% енергії на опалювання. Поява "містків холоду" в першу чергу обумовлена матеріалами, що використовуються, і особливостями конструкції. Сучасними нормативними документами не передбачено дієвих технічних рішень щодо зменшення тепловтрат через термічні неоднорідності зовнішніх огороджувальних конструкцій будівель. В зв'язку із цим необхідно розробляти конструктивні рішення теплоізоляційних систем вузлів примикання, що зменшить ймовірність виникнення "містків холоду" та в свою чергу підвищить енергоощадність будівлі. Характеристики теплоізолюючого матеріалу відіграють важливу роль у підвищенні термічного опору конструкції. Сьогодні існує різноманітна кількість теплоізолюючих матеріалів, які різняться між собою як властивостями, так і вартістю. Зважаючи на це необхідно підібрати найбільш оптимальні параметри теплоізолюючої конструкції для вузлів примикання, які задовольняли б нормативні вимоги. Для цього проведено дослідження впливу параметрів теплоізоляції на термічний опір конструкції на основі двофакторного експерименту. Із параметрів, що мають найбільший вплив на термічний опір, обрано товщину теплоізоляційного матеріалу та його щільність.

Біографії авторів

Георгій Сергійович Ратушняк, Вінницький національний технічний університет

кандидат технічних наук, професор

Оксана Юріївна Горюн, Вінницький національний технічний університет

аспірант, факультет будівництва теплоенергетики та газопостачання

Посилання

Ratushnyak G.S. PIdvischennya energooschadnostI bagatopoverhovih budinkIv shlyahom vdoskonalennya vuzlIv primikannya ogorodzhuvalnih konstruktsIy/G. S. Ratushnyak, A. M. Ocheretniy, O. Yu. Materinska// SuchasnI tehnologIYi, materIali I konstruktsIYi v budIvnitstvI.– 2017.–№2. s. 8.

Ratushnyak G. S. AnalIz vplivu proektnih faktorIv na vibIr teploIzolyatsIynogo materIalu vuzlIv primikannya z vikoristannyam lIngvIstichnih zmInih / G. S. Ratushnyak, A. M. Ocheretniy, O. Yu. Materinska// SuchasnI tehnologIYi, materIali I konstruktsIYi v budIvnitstvI, 2018.- Tom 24, №1. - S. 122-129.

Petruk V.G., Volodarskiy E.T., MokIn V.B. Osnovi naukovo-doslIdnoYi roboti. Navchalniy posIbnik /PId red. d.t.n., prof. Petruka V. G.– VInni-tsya: VNTU, 2005. – 143 s.

Spiridonov A.A. Planirovanie ksperementa pri issledovanii tehnologIcheskih protsesov .- Moskva 1981r. – st.87-90.

TehnologIya konstruktsIynih materIalIv: PIdruchnik / M. A. Sologub, I. O. Rozhnetskiy, O. I. Nekoz ta In.; Za red. M. A. Sologuba. — 2-ge vid., pererob. I dopov. — K.: Vischa shkola, 2002. — 374с.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 15

Опубліковано

2019-08-12

Як цитувати

[1]
Г. С. Ратушняк і О. Ю. Горюн, «ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТУ З ДОСЛІДЖЕННЯ ЧИННИКІВ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ТЕРМІЧНИЙ ОПІР ОГОРОДЖУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ЇХ ТЕРМОМОДЕРНІЗАЦІЇ», СучТехнБудів, вип. 26, вип. 1, с. 66–71, Сер 2019.

Номер

Розділ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ БУДІВЕЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>