ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ РЕВЕРСИВНИХ ЧІЛЛЕРІВ «ПОВІТРЯ-ВОДА» В СХЕМАХ КОТЕЛЕНЬ НА РІЗНИХ ПАЛИВАХ

  • Дмитро Вікторович Степанов Вінницький національний технічний університет
  • Олександр Костянтинович Сулима Вінницький національний технічний університет
Ключові слова: реверсивний чіллер «повітря-вода», водогрійна котельня, економічна ефективність, термін окупності капіталовкладень, система гарячого водопостачання, система опалення

Анотація

Проведено оцінку економічної ефективності застосування реверсивних чіллерів «повітря-вода» в складі котельних на різних видах палива. До розгляду прийняте обладнання AQUAСІАТ з відомими технічними характеристиками. Наведено показники потужності конденсатора та компресора, а також коефіцієнти перетворення реверсивного чіллера в залежності від температури навколишнього середовища. Для оцінки ефективності встановлення реверсивних чіллерів «повітря-вода» обрано газову опалювальну котельню в с.м.т. Турбів, модернізовану шляхом встановлення пеллетних котлів потужністю 95 кВт.

Розглянуті варіанти встановлення реверсивних чіллерів в схемі водогрійних котелень на вугіллі, деревинних пеллетах, природному газі та електрокотелень, які працюють на потреби тільки опалення або і опалення і гарячого водопостачання. Виявлено умови економічно ефективного використання реверсивних чіллерів «повітря-вода» в водогрійних котельнях.

Біографії авторів

Дмитро Вікторович Степанов, Вінницький національний технічний університет

кандидат технічних наук, доцент кафедри теплоенергетики,

Олександр Костянтинович Сулима, Вінницький національний технічний університет

студент

Опубліковано
2018-05-30
Розділ
ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД