ДОСВІД ВИКОНАННЯ ҐРУНТОЦЕМЕНТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ТЕХНОЛОГІЇ СТРУМЕНЕВОЇ ЦЕМЕНТАЦІЇ В ШЛАК ДОМЕННОГО ВИРОБНИЦТВА

Автор(и)

  • Валентина Євгенівна Губашова ТОВ СП "Основа-Солсиф", Київ, Україна https://orcid.org/0000-0003-4235-4440

DOI:

https://doi.org/10.31649/2311-1429-2019-2-87-95

Ключові слова:

технологія струменевої цементації, струменево-цементаційна колона, шлаки доменного виробництва, ґрунтоцементний матеріал

Анотація

У статті розглянуто перший в Україні досвід виконання ґрунтоцементних колон в шлаках доменного виробництва.

Відповідно до проекту підсилення ґрунтової основи при реконструкції приміщення з навісом в станцію з виробництва продуктів розділення повітря з установкою ВРУ-1400 в м. Єнакієве на території заводу були виконані експериментальні роботи з метою підтвердження правильності обраних технологічних параметрів струменевої цементації (Jet Grouting) у фактичних інженерно-геологічних умовах будівельного майданчика і контролю геометричних і міцнісних параметрів ґрунтоцементних колон.

Виконано дві дослідні ґрунтоцементні колони, виконано візуальне та інструментальне обстеження джет-колон, висвердлені керни з тіла джет-колони в горизонтальному напрямку і випробування матеріалу на міцність на стиск, а також відбір кернів у вертикальному напрямку на всю довжину джет-колони, випробування ґрунтоцементного матеріалу і підтвердження цілістності виконаної джет-колони.

За результатами візуального обстеження була підтверджена циліндрична форма струменево-цементаційних елементів і заміряні фактичні діаметри, які склали 610 ... 640 мм, що більше від необхідного за проектом - 600 мм.

Відібраний вертикальний керн підтверджує проектну довжину джет-колони, суцільність тіла джет-колони і відсутність розривів при обробці ґрунту високонапірним струменем цементного розчину.

За результатами лабораторних випробувань цементно-шлакових циліндрів, відібраних з горизонтальних кернів міцність матеріалу склала від 4,76 до 7,68 МПа для віку 24 діб і 7,96 МПа для 28 діб. За результатами випробувань циліндрів з вертикального керна мінімальна міцність цементно-шлакового матеріалу склала 7,3 МПа, максимальна – 11,2 МПа. Отримані результати міцності на стиск ґрунтоцементного матеріалу перевищують проектну міцність рівну 2,5 МПа.

В результаті проведених дослідних робіт на майданчику будівництва ВРУ-1400 по виконанню ґрунтоцементних колон було підтверджено правильність технічного рішення щодо вибору технології Jet Grouting для підсилення ґрунтів основи в складних інженерно-геологічних умовах, а саме насипних шлаках доменного виробництва.

Біографія автора

Валентина Євгенівна Губашова, ТОВ СП "Основа-Солсиф", Київ, Україна

ведучий інженер Департаменту спеціальних та гідротехнічних робіт

Посилання

A.L. Shagin, Yu.V. Bondarenko, D.F. Goncharenko, Reconstruction of buildings and structures. Study Guide for Builds. specialist. universities. Moscow, Russia: Higher School, 1991, 352 pp.

P.A. Konovalov, Basements and foundations of reconstructed buildings. Moscow, Russia, 2000, 308 pp.

N.A. Tsytovich, V.G. Berezantsev, B.I. Dalmatov, Basements and foundations. Moscow, Russia: Higher School, 1970, 384 pp.

P. Croce, A. Flora, G. Modoni., Jet Grouting. Technology, Design and Control. NW: SRS Press Taylor & Francis Group, 2014, p. 9.

I.I. Broyd, Jet Grouting Geotechnology: A Training Manual. Moscow, Russia: Publishing House of the Association of Building Universities, 2004, pp. 71-124.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 0

Опубліковано

2020-12-16

Як цитувати

[1]
В. Є. Губашова, «ДОСВІД ВИКОНАННЯ ҐРУНТОЦЕМЕНТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ТЕХНОЛОГІЇ СТРУМЕНЕВОЇ ЦЕМЕНТАЦІЇ В ШЛАК ДОМЕННОГО ВИРОБНИЦТВА», СучТехнБудів, вип. 27, вип. 2, с. 87–95, Груд 2020.

Номер

Розділ

ТЕХНОЛОГІЯ БУДІВЕЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.