ВПЛИВ ВІБРАЦІЇ ПУЧКА ТРУБ НА ТЕПЛООБМІН З ЩІЛЬНИМ ШАРОМ СИПУЧОГО МАТЕРІАЛУ

  • Сергій Семенович Титар Одеський національний політехнічний університет
  • Богдан Євгенійович Дарієнко Одеський національний політехнічний університет
Ключові слова: щільний шар, теплообмін, інтенсивність, вібрація, термічний опір

Анотація

Одним з перспективних засобів інтенсифікації теплообміну щільного шару з поверхнею є вібрація. У ряді випадків вібрація дозволяє не тільки значно інтенсифікувати процес теплообміну, але й забезпечити стабільність руху шару. Данні по теплообміну щільного гравітаційного шару з поверхнею в умовах вібрації , що наведені у літературі, обмежуються дуже вузьким діапазоном режимних і геометричних характеристик із-за чого не мають рекомендації з методики розрахунку та проектування теплообмінних апаратів.

Процес теплообміну з поверхнею відрізняється порівняно низькою інтенсивністю, а для матеріалів з високими коефіцієнтами внутрішнього і зовнішнього тертя часто не може бути здійснений через нестабільність руху. У таких випадках раціонально використання рекуперативних апаратів з різними схемами вібрації.

Вібрація поверхні теплообміну дозволяє не тільки значно інтенсифікувати процес теплообміну, але й забезпечити стабільність руху шару. Данні по теплообміну щільного гравітаційного шару з пучками труб в умовах вібрації, що наведені у літературі, обмежуються дуже вузьким діапазоном режимних і геометричних характеристик із-за чого не містять рекомендації з методики розрахунку та проектування теплообмінних апаратів.

Біографії авторів

Сергій Семенович Титар, Одеський національний політехнічний університет

к.т.н., професор кафедри теплових електричних станцій та енергозберігаючих технологій

Богдан Євгенійович Дарієнко, Одеський національний політехнічний університет

студент

Посилання

Tytar S. S. Intensyfikatsiya teploobminu sypuchoho materialu shchilʹnoho sharu z tsylindrom za dopomohoyu vibratsiyi / S. S. Tytar, O. S. Furman // Suchasni tekhnolohiyi , materialy i konstruktsiyi v budivnytstvi.2016. – №1. – s.65 – 70.

Tytar S.S. Lokalʹnyy teploobmin shchilʹnoho sharu sypkoho materialu z tsylindrom za vidsutnosti ta nayavnosti vibratsiyi / S. S. Tytar, O. M. Shramenko // Visnyk Vinnytsʹkoho politekhnichnoho universytetu. – 2018. - №1(136). – s. 18 – 23.

Boshkova Y.L. Yssledovanye éffektyvnosty teploobmena v teploobmennykakh-utylyzatorakh s hranulyrovannoy nasadkoy / Y. L. Boshkova, A. V. Solodkaya // Énerhetyka. Problema rehyonalʹnoho razvytyya. – 2016. – T.3, №32. – s. 110 – 106.

Опубліковано
2019-02-26
Розділ
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ БУДІВЕЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА